Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sernik z ricotty. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Sernik z ricotty. Pokaż wszystkie posty

piątek, 6 lutego 2015

Sernik z Ricotty wersja II

Druga wersja sernika z sera Ricotta.
Ser zakwaszony czekał w lodówce 30 dni. W smaku lekko kwaskowy, o delikatnym posmaku kwaśnych, aromatycznych owoców.

Ser 1500 gram
Masło 75 gram
200 gram cukru
1 paczka cukru wanilinowego.
7 jaj średniej wielkości
2 czubata łyżka kaszy manny
1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej
Skórka pomarańczowa, rodzynki, żurawina, migdały w płatkach
Herbatniki na spód.

Ser dokładnie mieszamy i dodajemy kolejno:
Cukier, mieszamy aż się rozpuści, żółtka jaj, rodzynki, skórke i zurawinę. mieszamy. osobno ubijamy białka z odrobiną cukru i dodajemy, na koniec mąkę ziemniaczaną pomieszaną z kaszą manną i zimne sklarowane masło.
Na spód brytfanki układamy herbatniki i posypujemy płatkami migdałowymi.

Piec w temperaturze 180 około 55-65 minut.

wtorek, 5 marca 2013

Sernik z Ricotty


Sernik z Ricotty

1350g sera ricotta
8 jajek
1,5 szklanki cukru
cukier wanilinowy 1 łyżka
3 czubate łyżki mąki pszennej
1 czubata łyżka kaszy manny
100ml śmietany 30%
50ml śmietany kwaśnej 12%
1/2 łyżeczki soli
1 dużą garść rodzynek
1 dużą garść żurawiny
herbatniki petitki i płatki migdałów

Serek ubijam w robocie kuchennym pół mieszadłem, dodaję cukier, ubijam do uzyskania jednolitej masy.
Następnie dodaję żółtka jaj, mąkę, sól i kasze mannę, ciągle mieszając. Wreszcie śmietany, rodzynki i żurawinę, jak wszystko się ładnie połączy to delikatnie mieszam z wcześniej ubitymi białkami.

Na blachę układam herbatniki i posypuję płatkami migdałowymi, na tak przygotowaną powierzchnię wylewam masę serową.

Pieczenie w 170 stopni około 60-70 minut.