Strony

czwartek, 16 lutego 2023

Zestawienie dla nas

 Berberyna przeciwbakteryjna - Yersinie

Olej kokosowy - przeciw grzybiczny, pasożyty ( Tasiemiec Lamblie)

Kwas kaprylowy -  przeciw grzybiczny

Piołun - min. Lamblie, włosogłówka, węgorek

Oregano olej - lamblie, bakterie, grzyby , zapalenie zatok grzybowe,

Nalewka orzech czarny - bakterie, grzyby, zewnętrznie na grzybice

Olej z czarnuszki - przywry, tasiemce 

Pestki dyni, olej z pestek dyni - pasożyty 

Liść oliwny przeciwgrzybiczny,



Topinulin Swanson Słonecznik bulwiasty - wspomaga florę

Spirulina plus stewia - wspomagająco ( tylko razem)

Glinka Zielona Huma





Ciekawy arty. z 3mmedical

https://www.3miary.pl/special-view/list-otwarty-dr-ozimka-pasozyty/

Nowe terapie przeciwko pasożytom

Opisana kuracja przeciw pasożytom skuteczna jest na wszystkie pasożyty. Wymienię tutaj tylko niektóre z nich: różnego rodzaju przywry (kocia, chińska, płucna, krwawa), motylica wątrobowa, glista ludzka, tasiemce (uzbrojony, nieuzbrojony, bąblowcowy, bruzdogłowiec szeroki, karłowaty), filarie, włośnie kręte, włosogłówki, węgorki jelitowe, tęgoryjce, owsiki ludzkie, krętki, gronkowiec złocisty, paciorkowce, toksoplazmozy, rzęsistki, chlamydie, lamblie, różne rodzaje grzybów (drożdżaki – candida, nokardie, pędzlaki i inne).

 

W Centrum Diagnostyczno Leczniczym Polania wiemy, że z chorób przewlekłych można wyleczyć się stosując odpowiednie żywienie, zioła i zabiegi wspomagające siły odpornościowe organizmu.

Środki farmakologiczne należy stosować tylko wtedy gdy choremu jest potrzebna natychmiastowa  pomoc.  Takie postępowanie jest związane z tym, że organizmy ludzi są przesycone różnymi chemikaliami i bronią się przed kolejną porcją chemii zawartej w lekach. Nie ma leków które nie wywoływałyby skutków ubocznych.

 

Nasz ordynator dr Jan Wróbel zawsze podkreśla, że  efekt pozytywny stosowania leku musi znacznie przewyższać jego negatywne oddziaływanie by lek ten mógł być zalecany. Niestety nie jest to codzienna praktyka wśród lekarzy.

Tymczasem farmaceutyki są ciałami obcymi dla naszego ustroju. Zostały uzyskane w sztuczny sposób i są mało przyswajalne przez organizm ludzki.

 

Całkiem przeciwnie traktowane jest naturalne pożywienie, które wraz z szeroką gamą przypraw i ziół jest dobrze przyswajane.  Z takich naturalnych produktów organizm wyławia potrzebne dla siebie substancje a rzeczy mu niepotrzebne usuwa  jako balast bez zbytniego nadwyrężenia funkcji organów wydalniczych. Jednak dość często w praktyce  zdarzają się sytuacje, że te dwa sposoby leczenia naturalistyczny i farmakologiczny trzeba ze sobą łączyć. Ich racjonalne połączenie przynosi dobre i pożądane efekty. Zawsze jednak staramy się wybierać preparaty ziołowe oraz stosować jak najkorzystniejsze, w danej jednostce chorobowej, produkty żywnościowe, bowiem tylko pożywienie może odbudować komórki ciała w przeciwieństwie do farmaceutyków, które takiej mocy nie mają.

 

W ostatnim czasie pracowaliśmy nad wykorzystaniem  wiedzy na temat połączenia leczenia naturalistycznego z farmakologicznym w stworzeniu programu walki z pasożytami. Nasze wieloletnie doświadczenie w leczeniu różnych pasożytów zaowocowało stworzeniem programu kuracji przeciw pasożytom.

Stwierdzamy, że głównym zagrożeniem  zdrowotnym u ludzi jest stale wzrastający poziom zakażenia grzybicami i pasożytami, co w rezultacie prowadzi do alergii i innych długotrwałych dolegliwości.

 

Z punktu widzenia wielu naukowców, a w szczególności biologów i lekarzy, trzecie tysiąclecie uważane jest za plagę grzybic, pasożytów i alergii.

 

Dzisiejsza medycyna nie zawsze zauważa tego typu zagrożenia, w związku z niewystarczającą diagnostyką, która często nie potrafi wykryć dużych pasożytów, w związku z tym ma problem z ustaleniem diagnozy, a już zupełnie jest bezradna  w przypadku maleńkich jednokomórkowców. Są one jednak problemem większości naszych  pacjentów.

Niektóre statystyki podają, że w Polsce inwazja owsików sięga 95% ludności, włosogłówki 80%, glisty 50%, zakażenie lambliami już u niemowląt dochodzi do 80 %. Zakażenie grzybami trudno jest ustalić ponieważ dolegliwości przez nie powodowane ciągną się przez całe lata i mogą być błędnie diagnozowane.

 

W Centrum Diagnostyczno–Leczniczym Polania przeprowadzając czasochłonne badania metoda Voll’a jesteśmy w stanie określić każdego pasożyta występującego w organizmie człowieka. Badaniem można również procentowo określić zainfekowanie „robakami” i grzybami.

 

Mając tak znakomite metody diagnostyczne rozpoznajemy zakażenie pasożytami u wielu chorych, u których następnie rozpoczynamy leczenie. Trwa ono jednak bardzo długo, gdyż nie jest wpisane w typowe turnusy lecznicze i zainteresowany pacjent zmuszony jest leczyć się w domu przez  długie miesiące. Najczęściej kuracjusz będąc w domu stosuje zapisaną kurację połowicznie i dlatego leczenie przeciąga się w czasie. W wielu przypadkach zdesperowany dzwoni do Polani prosząc o pomoc. W takich przypadkach brakowało nam odpowiedniego programu pozwalającego wkroczyć zdecydowanie z kompleksowym leczeniem dolegliwości w naszym Ośrodku.

 

Program kompleksowego pozbywania się pasożytów jest już opracowany i stosowany w Polanii. Do tej pory nasi kuracjusze otrzymywali taki program na piśmie z zaleceniem przeprowadzenia go w domu. Jednak wiele osób nie potrafi wykonać tej kuracji w warunkach domowych i nie chcąc popełniać błędów, oraz jednocześnie poszukując wsparcia w jego realizacji woli przeprowadzić tę dość trudną kurację odrobaczającą i kurację odgrzybiającą połączoną z diagnostyką w zupełnie wolnym, specjalnie do tego przeznaczonym czasie w Ośrodku.

 

Zapewne niektórzy jednak zechcą zastosować taką kuracje u siebie w domu i tym pomożemy opisując jej przebieg. Kuracja jest wynikiem zsumowania naszej długoletniej praktyki w zwalczaniu pasożytów jak również innych najskuteczniejszych metod prezentowanych w niezwykle skąpych na ten temat publikacjach i książkach.

 

Dr Jan Wróbel był pierwszym z lekarzy z naszego środowiska zajmującym się tym zagadnieniem. Przypomnę wystąpienie na 4 Konferencji Zdrowia w Polanicy Zdrój 24 września 2005 roku. Dr Jan Wróbel prowadząc już wcześniej  zmagania z leczeniem chorób pasożytniczych poinformował w swoim wystąpieniu o sposobach ich leczenia, które sam wypracował w trakcie wieloletniej praktyki lekarskiej.

 

Kuracja powinna trwać minimum 14 dni.

 

Każdy dzień zaczyna się od zabiegów oczyszczających jelito grube.

 

Oczyszczanie jelita grubego.

 

Są to zabiegi niezbędne ponieważ bardzo dużo osób ma grzyby i pasożyty jelita grubego. Wiele osób podczas badania Voll’a wykazuje duże zastoiny masy kałowej uniemożliwiające jakiekolwiek kuracje lecznicze. Pozbycie się tych zastoin jest koniecznym warunkiem dalszej pracy z pacjentem i powrotu do zdrowia. Oczyszczenie jelita każdy przeprowadza samodzielnie, gdyż w pierwszym dniu turnusu każdy kuracjusz otrzymuje przyrządy do wykonania lewatyw i jest poinformowany jak je wykonywać by uzyskać najlepsze efekty.

Przepłukanie całkowite jelita wymaga ułożenia się w kilku pozycjach podczas jednego zabiegu. O dziwo każdy dość szybko nabiera wprawy a efekty zdrowotne powodują, że zabiegi te u większości nie stanowią problemu. Stosuje się też mini lewatywy najczęściej lewatywę czosnkową. Lewatywy oczyszczające powinny być wykonywane płynami o temperaturze pokojowej, nigdy zbyt ciepłej ze względu na łatwość przenikania przez jelito i zawsze zakwaszonymi by wytworzyć naturalne środowisko, zgodne z pH zdrowego jelita, jak również z dodatkiem soli aby zapobiec wnikaniu niepotrzebnych płynów przez rany pozostałe po ugryzieniach  pasożytów i zapobiec niepotrzebnym obrzękom.

(Lewatywę najlepiej robić woda z wyciśniętą połówką cytryny i łyżką soli. – dopisek Olej-lniany.net)

 

Napary ziołowe

Przez 7  dni rano podajemy 1 zestaw ziół. Jest to mieszanka w składzie:

  • ·         Kora dębu
  • ·         Kora kruszyny
  • ·         Wrotycz
  • ·         Piołun

Powyższe zioła należy  zmieszać w równych proporcjach i 1 łyżeczkę takiej mieszanki zalać wieczorem 200ml wrzątku i spożywać po 100ml.

 

W drugim tygodniu podajemy 2 zestaw ziół.

Tym razem mieszanka składa się z

2 składników:

  • ·         Kora dębu
  • ·         Kora kruszyny

 

Wymienione tutaj zioła maja bardzo mocne oddziaływanie na organizm człowieka. Działanie tych mieszanek ziołowych  polega na tym że:

·         Są roślinami o działaniu przeciwpasożytniczym i bakteriobójczym

·         Unieczynniają toksyny bakteryjne

·         Powodują działanie ściągające nabłonka jelit

·         Pobudzają perystaltykę jelit

·         Przeczyszczające

·         Rozkurczające

·         Pobudzają wydzielanie soków trawiennych ułatwiając trawienie

·         Obniżają napięcie mięśni gładkich jelita

 

Kora dębu – powoduje, że nabłonek jelita ulega skurczeniu, czyli wywołany jest tzw. efekt ściągający (adstringentia), zahamowane jest wydzielanie płynu żołądkowo  jelitowego oraz utrudnione jest przenikanie wody ze światła jelit.

Garbniki zawarte w korze dębu zmniejszają możliwość przenikania toksyn z treści pokarmowej na zewnątrz jelita oraz, dzięki dużej masie cząsteczkowej, są słabo absorbowane z przewodu pokarmowego.

Garbniki posiadają więc właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i ściągające, choć proces ich działania na układ pokarmowy jest dużo bardziej skomplikowany. Dzięki właściwościom antyseptycznym   garbniki wykazują aktywność wobec gronkowców (Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus saprophyticus)

 

Kora kruszyny – pobudza perystaltykę jelita grubego, hamuje wchłanianie wody z jelita, co powoduje rozrzedzenie i zwiększenie objętości mas kałowych, ponieważ działa lekko żółciopędnie, bywa zalecana w chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego.

Kora kruszyny zawiera do 7% glikozydów antrachinonowych działających silnie przeczyszczająco. Antrazwiązki działają bakteriobójczo. Kruszyna działa toksycznie na pasożyty jelitowe m.in. glisty i owsiki. Jest najważniejszym składnikiem wielu mieszanek ziołowych dostępnych w handlu.

 

Wrotycz  pospolity.

Profesor Aleksander Ożarowski podaje, że dzięki swoim właściwościom przeciwrobacznym jest stosowany w celu pozbycia się robaków z organizmu. Przeciwrobaczycowo działa tujon zawarty w olejku eterycznym kwiatu wrotycza.

Ciekawostka: Wrotycz pospolity dzięki swojemu silnemu zapachowi stał się naturalnym środkiem odstraszającym owady. Dawniej suszony wrotycz pospolity był rozkładany na podłogach w celu odstraszenia owadów. Gospodynie domowe wieszały wrotycz pospolity w domach, wkładały go między pościel, nacierały mięso, żeby odstraszyć muchy, wszy, oraz inne robactwo. W ostatnich czasach zioło to było używane na ćmy oraz odstraszało pchły.

 

Piołun – Bylica – wzmaga apetyt, pobudza cały układ trawienny do aktywniejszego działania i reguluje przemianę materii, a ze względu na swe właściwości rozkurczowe usprawnia funkcjonowanie woreczka żółciowego; wątroby a także pęcherza.  Pobudza funkcje wydzielnicze przewodu pokarmowego. Dawniej używano  piołunu z dobrym skutkiem do zwalczania pasożytów zewnętrznych wszy, pluskiew, pcheł, świerzbowca.

Od wieków traktowany był też jako ziele uzdrawiające. Już starożytni autorzy radzili dodawać go do potraw, co miało poprawiać trawienie, rozgrzewać i oczyszczać organizm. Profesor Aleksander Ożarowski podaje, że napar z tego ziela można stosować przeciwko owsikom i glistom jelitowym.

 

W dalszej kolejności każdego dnia w ściśle określonych godzinach podajemy różne preparaty roślinne o szerokim spektrum działania sprawdzone w dotychczasowych kuracjach. Należą do nich:

 

Preparaty lecznicze podczas kuracji przeciwpasożytniczej

 

Topinulin – naturalny preparat z bulw topinambura (słonecznika bulwiastego) mającego właściwości usuwania bólów i skurczów przewodów żółciowych i jelit podczas zażywania mieszanki ziołowej nr 1. Poza tym jest bogaty w inulinę – pokarm dla flory jelitowej. Co jest bardzo ważne posiada zawiera krzem niezbędny a właściwie jeden z najważniejszych składników tej kuracji.

Poza tym topinulin jest zalecany  w celu poprawy przemiany materii, w profilaktyce i pomocniczo w leczeniu cukrzycy; w profilaktyce chorób serca i naczyń; przy zwiększonym obciążeniu fizycznym i psychicznym (stany przewlekłego zmęczenia); w celu utrzymania właściwej mikroflory jelit; wzmacnia układ odpornościowy.

 

Spirulina BIO – Spirulina jest wytwarzana z alg, ze słodkowodnego wodorostu o wyjątkowym działaniu przeciwrzęsistkowym. Oczyszcza krew z tego pasożyta i jest bardzo skuteczny podczas całościowego oczyszczania z pasożytów.

Spirulina musi pochodzić z ekologicznych wytwórni. Tylko taka zapewnia właściwe rezultaty zdrowotne. Powinna być suszona na słońcu i mielona w odpowiedni sposób jak i również tabletkowana metodami „na zimno”.

Większość wytwórców do suszenia używa środków chemicznych, które dyskwalifikują te preparaty.

Spirulina zawiera wiele niezbędnych pierwiastków śladowych, witamin i cennych białek. Spirulina jest stosowana w wielu systemach oczyszczania

 

SPIRULINA BIO   DZIAŁANIE  NA ORGANIZM:

  • ·         przywraca równowagę kwasowo zasadową organizmu,
  • ·         wspomaga utrzymanie naturalnej flory bakteryjnej jelit,
  • ·         likwiduje anemię  dostarczając żelazo,
  • ·         zapewnia wysoki wzrost witalności,
  • ·         wiąże metale ciężkie i wspomaga ich wydalanie,
  • ·         usprawnia pracę gruczołu tarczycy,
  • ·         wspomaga leczenie chorób układu krążenia,
  • ·         zmniejsza zawartość cholesterolu we krwi,
  • ·         reguluje stężenie cukru we krwi,
  • ·         reguluje ciśnienie tętnicze krwi,
  • ·         redukuje skutki uboczne radio  i chemioterapii,
  • ·         posiada właściwości zabijania rzęsistków,
  • ·         posiada pozytywne działanie i wspomaga system immunologiczny

 

Spirulina mając działanie przeciwrzęsistkowe może jednak powodować rozwój drożdżaków Candida i przyczyniać się do rozwoju wielu patogenów grzybów. Ta zależność lekarzom z Centrum Polania jest znana od dawna.

Na początku naszej działalności leczniczej spotykaliśmy się  z spektakularnymi wyleczeniami z pasożytów po czym po tygodniu lub dwóch następowało pogorszenie.

 

Podam przykład:

Pacjentka wyleczona z pasożyta wątroby przywry wątrobowej w bardzo dobrym stanie wypisana do domu, po 2 tygodniach wraca do Ośrodka z nowymi problemami. Badanie Voll’a wykazuje duże ogniska  drożdżaków Candida. Po kolejnym leczeniu na candidozę wraca do zdrowia. Doświadczenia te spowodowały nowe podejście do leczenia. Albo leczymy pasożyty i grzyby kompleksowo tak jak w najnowszym programie przeciw pasożytom, albo najpierw grzyby a potem „robaki”. Takie postępowanie jest uwarunkowane zajmowaniem zwolnionego miejsca bytowania po wyleczonych robakach przez małe kolonie grzybów, które wtedy już bez konkurencji rozmnażają się w szybkim tempie, czasami na skutek leków przeciw robakom.

Ogromne zasługi na polu walki z grzybami mają preparaty ze stewii, która podawana wraz ze spiruliną niweluje jej uboczne działanie.

 

 Stewia – skondensowany sok – ma właściwości zabijania drożdżaków candida. Jest produktem BIO,  rośliną bezkaloryczną i alternatywną wobec cukru i słodzików.

 

Preparat krzemowy GLINKA ZIELONA – jest przyjmowana po południu by nie absorbować wcześniej  podanych leków.

Ma szerokie działanie:

  • ·         Posiada około 20 różnych soli mineralnych istotnych dla organizmu, takich jak: krzem   magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk.
  • ·         Glinka zielona ma wspaniałe właściwości dezynfekujące, absorpcyjne i gojące. Doskonale leczy trądzik, wypryski, wrzody, pielęgnuje i regeneruje zmęczoną cerę również podczas leczenia, odkażając ją i wzmacniając. Odżywia zmęczoną cerę, zmniejsza i zapobiega zmarszczkom.
  • ·         Ma także szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego.

 

W naszej  kuracji jest używana ze względu na  ponad 50% zawartość krzemu, który ma zasadnicze  znaczenie w kuracji przeciw pasożytom.

Krzem jest pierwiastkiem przez wielu niedocenianym. Tymczasem zajmuje czołowe miejsce  pośród najważniejszych w oddziaływaniu na zdrowie człowieka.

 

Związki krzemu wpływają na przemianę materii regulująco, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, utrzymują prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze.

Krzem przedłuża jędrność skóry i błon śluzowych. Związki krzemu przeciwdziałają jako ochronny koloid – krystalizacji mineralnych składników w drogach moczowych, utrudniają odkładanie blaszek lipidowych w ścianach naczyń krwionośnych zapobiegając w ten sposób powstawaniu miażdżycy. Krzemionka działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwalergicznie.

 

Jednak najważniejsza zaleta krzemu polega na utrzymaniu łączności pomiędzy mózgiem i ciałem, a ściślej jego narządami. Krzem jest zużywany przez pasożyty do ich własnego rozwoju. Braki krzemu w organizmie powodują słabą komunikację mózgu z poszczególnymi organami. Sytuacja gdy mózg nie mogąc wydać polecenia – impulsu do zainfekowanego narządu przez pasożyty o ich zniszczeniu czyni organizm bezbronnym co powoduje dalszy rozwój pasożytów i zainfekowanie najważniejszej z tkanek człowieka – krwi, powodując zakażenia, zatrucia i inne dolegliwości. Zanieczyszczona krew  nie jest aseptyczna i nie może pełnić swojej funkcji dezynfekującej, a tym samym niszczącej pasożyty. I tak błędne koło się zamyka. Krzem jest więc koniecznym pierwiastkiem by przywrócić właściwą komunikację – łączność pomiędzy mózgiem i narządami i odzyskać kontrolę nad funkcjami nadzorującymi zdrowie w naszym ciele.

 

Produkty zawierające pektyny – najczęściej są to suszone buraki i jabłka, zawierające kwas poligalakturnowy będący absorbentem niesymbiotycznej flory bakteryjnej: drożdżaków candida jak również pasożytów jednokomórkowych, nieusuniętych martwych komórek, toksyn, zabitych robaków i grzybów zarówno z jelit jak i krwi. Absorbują podobnie jak glinka zabite obumarłe pasożyty znajdujące się w prześwicie jelita.

 

Pestki dyni – ok. 300 gramów obranych pestek dyni przyjmujemy 7 dnia popijając naparem ziół.  Pestki muszą być zakupione w skorupkach a najlepszy efekt uzyskuje się spożywając świeże. Pod łupinką znajduje się cienka skórka bardzo bogata w miedź, szczególnie  niszcząca dla  glisty ludzkiej. Obrane pestki trzeba rozdrobnić w moździerzu lub tłuczkiem.

 

Siarczan magnezu – środek przeczyszczający, który należy przyjąć 2 godziny po spożyciu pestek dyni. Po godzinie od przyjęcia siarczanu magnezu wykonać lewatywę oczyszczającą jelito. Jest to czas wystarczający by zadziałały spożyte pestki dyni i spowodowały obumarcie pasożytów. Lewatywa jest wykonywana po to by oczyścić jelito grube z wydalonych z jelita cienkiego pasożytów. W ten sposób pomagamy przyrodzie usunąć zalegającą zepsutą materię. Usuniecie pasożytów z jelita cienkiego do grubego następuje na skutek porażenia pasożytów przez miedź zawartą w pestkach dyni pasożytów, które odrywają się od ścianek jelita cienkiego a wtedy środek przeczyszczający powoduje ich przesuniecie  do jelita grubego. Jest to doskonały środek żółciopędny.

 

Gdy do tego dołącza się tłuszcz pochodzący z pestek dyni, którego tam jest ponad 40% co przy 300 gramach pestek daje nam ok. 120 gramów,  powoduje on uruchomienie silnego strumienia żółci wydalanego do dwunastnicy. W wyniku tego procesu wraz z żółcią przedostają się z wątroby i dróg żółciowych martwe robaki zabite w pierwszych dniach kuracji przez mieszanki ziołowe.

Wszystko wraz z żółcią kieruje się do jelita cienkiego a tam za sprawą skutecznego działania środka przeczyszczającego dalej do jelita grubego, z którego musimy je usunąć kolejnymi lewatywami. Jest to warunek konieczny, gdyż  nie usuniecie ich może skutkować poważnym zatruciem. W tym czasie nie przyjmujemy płynów, ponieważ robaki mogą ożyć.

 

Nalewka z orzecha czarnego – w Polanii używamy ekstraktu płynnego, który jest preparatem naturalnym, otrzymywanym z zielonych łupin orzecha czarnego, bylicy piołunu oraz pączków goździka.

  • ·         Wykazuje działanie silnie odrobaczające, niszczące owsiki oraz glistę ludzką.
  • ·         Bardzo mocne działanie przeciwgrzybicze. Pomaga także wyeliminować kurzajki.
  • ·         Wcierany w skórę korzystnie wpływa na takie dolegliwości jak: egzema, łuszczyca i pasożyty skórne.
  • ·         Zastosowany zewnętrznie z powodzeniem likwiduje grzybice skóry.
  • ·         Brązowy barwnik zawarty w zielonej łupinie zawiera jod organiczny który ma antyseptyczne i uzdrawiające właściwości.
  • ·         Łupina orzecha jest wykorzystywana by zachować poziom cukru i spalić zalegające toksyny i tłuszcze.
  • ·         Czarny orzech posiada zdolności zwalczające grzybice oraz dzięki antyseptycznym właściwościom pomaga w walce z infekcjami bakteryjnymi.

·         Zawarty w nim mangan jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, zwłaszcza mózgu.

W naszej kuracji wykorzystujemy jego właściwości przeciwgrzybiczne szczególnie aktywnie wykorzystywane w 2 tygodniu leczenia.

 

Cholitol

Preparat zawiera:

 7,0 g nalewki z wilczej jagody,

 11,0 g nalewki z ziela glistnika,

 12,0 g nalewki z liścia mięty pieprzowej,

 15,0 g nalewki z korzenia kozłka,

 30,0 g nalewki z korzenia kurkumy,

 25,0 g soku z korzenia mniszka.

 

Preparat zalecany w przewlekłych stanach zapalnych dróg żółciowych, dyskinezie dróg żółciowych, kolce żółciowej, pooperacyjnym zastoju żółci, zaburzeniach trawiennych wywołanych niedoborem żółci, pomocniczo w kamicy żółciowej. Podczas kuracji wykorzystujemy jego grzybobójcze oddziaływanie.

 

W tym okresie podajemy również dodatkowo:

 

piołun posiada bardzo silne właściwości przeciwrobacze,  owoc drzewa  goździkowego środek przeciw cystom i zarodnikom pasożytów, jak również produkty spożywcze o działaniu przeciwpasożytniczym: borówka, cebula, chrzan, czosnek, gorczyca, goździki, jałowiec, kapusta, kolendra, kurkuma, natka pietruszki, oregano, orzechy, rzodkiewka, rzodkiew czarna, szczypior, żurawina i inne.

 

Bardzo mocne działanie przeciwgrzybiczne ma olej lniany – zażywany podczas kuracji 3 razy po małej łyżce.

 

Podczas kuracji używamy naturalnych przypraw o przeciwpasożytniczym działaniu: imbir, cynamon, goździki, jałowiec, kolendra, czosnek, pieprz, oregano.

 

Naturalnym sposobem odkażania odzieży obuwia i pościeli jest światło słoneczne. Tym skuteczniejszy to sposób im bardziej słoneczny jest dzień.

 

W celu wspomagania oczyszczania dobrze jest podczas kuracji stosować zabiegi w saunie, kąpiele solankowe,  i szczotkowanie skóry.  Na co dzień stosujemy oczyszczające ćwiczenia fizyczne.

 

Do kuracji włączyliśmy dezynfekujące  działanie ozonu podawanego dożylnie i w otwory ciała w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Korzystając z już wyżej wymienionych mieszanek ziołowych kuracjusze stosują dla pełnego efektu oczyszczenia specjalne zabiegi oczyszczające układ płciowy.

 

Opisana kuracja skuteczna jest na wszystkie pasożyty.

Wymienię tutaj tylko niektóre z nich: różnego rodzaju przywry (kocia, chińska, płucna, krwawa), motylica wątrobowa, glista ludzka, tasiemce (uzbrojony, nieuzbrojony, bąblowcowy, bruzdogłowiec szeroki, karłowaty), filarie, włośnie kręte, włosogłówki, węgorki jelitowe, tęgoryjce, owsiki ludzkie, krętki, gronkowiec złocisty, paciorkowce, toksoplazmozy, rzęsistki, chlamydie, lamblie, różne rodzaje grzybów (drożdżaki – candida, nokardie, pędzlaki i inne).

 Kalisz, 04082008  © Marek Wolniak

Mieszanki ziołowe przeciwpasożytnicze włosogłówka

( leki przeciwpasożytnicze takie jak albendazol czy mebendazol)

Piołun


 

 

Przy włosogłówce leczenie naturalne obejmuje mieszanki ziół o działaniu przeciwpasożytniczym. Ich głównymi składnikami są piołun, kminek, mięta, tymianek. Naturalnym środkiem o wysokiej skuteczności są pestki dyni, które mogą być również podawane dzieciom. 


Terapia włosogłówczycy z powodzeniem może być wspierana przez leczenie naturalne, w szczególności zioła (piołun, tymianek, rumianek, mięta, kmin). Do produktów wykazujących działanie odrobaczające zaliczyć należy również pestki dyni

Włosogłówka jest dość trudna w zwalczaniu, najczęściej konieczne są leki przeciwpasożytnicze. Dodatkowo w pokonaniu włosogłówczycy pomagają zioła, takie jak: piołun, mięta, tymianek, kmin, tysiącznik i rumianek. Zalecane jest również spożywanie oleju z pestek dyni, a zawarta w nim kukurbitacyna, poraża układ nerwowy pasożytów. Przez około 2 tygodnie należy rano spożywać 2 łyżki oleju lub garść pestek z dyni. Ważne, aby po takiej kuracji zastosować środek przeczyszczający, aby pozbyć się martwych ciał pasożytów, które są również toksyczne.

 

  • czosnek – znajdują się w nim substancje o działaniu przeciwpasożytniczym – allicyna, disiarczek diallilu, alkohol allilowy. Allicyna hamuje proteinazę cysteiny, która warunkuje rozwój pasożytów. Czosnek wykazuje aktywność przeciw pierwotniakom m.in.: Giardia lamblia, Leishmania major, Crithidia fasciulata, Leptomonas colosoma, Entamoeba histolytica.
  • bylica piołun – pomaga zwalczać owsiki i glisty. Głównym składnikiem piołunu hamującym rozwój mikroorganizmów jest tujon, występujący w olejku eterycznym.
  • goździki, tymianek, imbir – znajdujące się w nich olejki eteryczne mają właściwości przeciwpasożytnicze.
  • olej z czarnuszki – zawiera tymochinon zwalczający pasożyty (m.in. przywry, tasiemce, włośnia krętego). Nasiona czarnuszki indukują stres oksydacyjny u dojrzałych pasożytów i hamują składanie przez nie jaj.
  • orzech włoski – odznacza się dużą zawartością garbników. Zawiera ponadto substancję o działaniu przeciwpasożytniczym o nazwie juglanem. Jest polecany do zwalczania robaków obłych (glist, owsików).
  • pestki dyni – zawierają alkaloidy (kukurbitycyny), które porażają układ nerwowy pasożytów, usprawniają ich usuwanie oraz wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn. Pestki dyni są używane w terapii przeciw m.in.: tasiemcom, owsikom, glistom, tęgoryjcom.

 

Mieszanki ziołowe przeciwpasożytnicze Lamblie

Zioła na lamblie?

Oregano, olej z oregano

 

 

ziele piołunu, tymianku, liść orzech włoskiego, szałwii, kłącze tataraku. Sposób użycia: Pić 2 x dziennie przez 3 tygodnie.

Kit pszczeli

Propolis od wielu lat znany jest w medycynie naturalnej, posiada różne właściwości zdrowotne. Niektóre badania potwierdziły także jego skuteczność w zwalczaniu giardiozy. Działał podobnie do środków farmakologicznych, przy czym nie wywoływał skutków ubocznych. Jeśli chcesz spróbować propolisu, przygotuj z niego nalewkę.

Wyciąg z grejpfruta

Dokładniej, z nasion grejpfruta. Owoc posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Jest więc naturalnym wrogiem pasożytów. Jego wysoka skuteczność została udowodniona licznymi badaniami laboratoryjnymi.

Czosnek

Roślina, która również jest szeroko stosowana w medycynie. Ma wiele właściwości leczniczych. Wzmacnia odporność, jest przeciwwirusowy i przeciwbakteryjny. Czosnek jest bogaty w siarkę, która chroni nasze ciało przed toksynami. Jest też bogaty w minerały i witaminy jak wapń, magnez, żelazo, a są one ważne przy prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, a lamblioza może prowadzić do ich niedoboru.

Jakie zioła na lamblię?

Właściwości lecznicze posiadają nie tylko warzywa i owoce, ale też zioła. Które z nich mogą okazać się skuteczne w walce z lambliozą?

Artemisia absinthium, czyli Bylica piołun

Walijski zielarz Meilyr James zaleca jej spożycie w formie pastylek lub nalewek, ponieważ jej gorzki smak może przytłoczyć. Zioło to eliminuje wiele rodzajów pasożytów, powinien poradzić sobie także z lamblią.

Taraxacum officinalis, czyli mniszek lekarski

Można go stosować po kuracji farmakologicznej. Pomaga on w usuwaniu pasożytów, ponieważ działa pobudzająco na pracę naszej wątroby. Zawiera cenne substancje odżywcze, więc pomoże nam też wrócić do pełni zdrowia.


Mieszanki ziołowe przeciwbakteryjne

 

Ostrą postać leczymy antybiotykami, ale chytra bakteria często się aktywuje i przybiera postać chroniczną, którą najlepiej jest leczyć ziołami, takimi jak: Berberyna, czarny orzech, kwas kaprylowy, olej z oregano, uva ursi, ekstrakt z nasion grejpfruta, srebro

 


środa, 15 lutego 2023

Mieszanki ziołowe przeciwgrzybiczne

Preparaty, mieszanki przeciwgrzybicze to potem na razie dieta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na pierwszym miejscu:

Z diety na odgrzybianie wyklucza się słodycze, większość owoców (banany, winogrona, pomarańcze, mandarynki, brzoskwinie, morele, gruszki, śliwki, czereśnie), produkty z białej mąki (chleb, bułki, makarony, pierogi, kluski), sery pleśniowe i żółte, alkohol, soki owocowe, żywność przetworzoną, majonez, keczup i wszelkie produkty zawierające drożdże: ciasto drożdżowe, przyprawy, sosy i dania z ekstraktem drożdżowym.

Co jeść, by odgrzybić organizm? W odgrzybianiu organizmu przepisy zawierają warzywa (oprócz tych z dużą zawartością skrobi, np. ziemniaków, groszku zielonego), kiszonki, cytryny, grejpfruty, mleko owcze lub kozie, naturalny kefir, maślankę, jogurty o dużej zawartości bakterii probiotycznych, najlepiej z małych mleczarni, niewielkie ilości mięsa i ryb, jajka, grube kasze, chleb żytni na zakwasie, płatki zbożowe.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Potem do wyboru i analizy: 

Olej kokosowy

Nalewka z orzecha czarnego


Ekstrakt 10:1 z korzenia lukrecji (Glycyrrhiza glabra), ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) standaryzowany na zawartość minimum 85% bajkaliny, ekstrakt 10:1 z ziela czystka kreteńskiego (Cistus creticus), ekstrakt 10:1 z kłącza imbiru (Zingiber officinale), ekstrakt 10:1 z kiełków brokuła (Brassica oleracea italica), ekstrakt 10:1 z czosnku zwyczajnego (Allium sativum), ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa) standaryzowany na zawartość 95% kurkuminoidów, skład kapsułki: celuloza roślinna (wegetariańskie).

 

 Kwas kaprylowy, naowocnia orzecha szarego (Juglans Cinerera Pericarpium) proszek, kora tabebui (Tabebuia impetiginosa) proszek; olejek z ziela oregano (Origanum vulgare) forma sproszkowana; sproszkowana cebula czosnku (Allium sativum) proszek; liść oliwki europejskiej (Olea europea) proszek, łodyga czepoty puszystej (koci pazur) (Uncaria tomentosa) proszek, ziele bylicy piołun (Artemisia absinthium) proszek, materiał kapsułki: celuloza; nośnik: krzemionka bezpostaciowa subst. przeciwzbrylająca: sole magnezowe kw. tłuszczowych, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; D- biotyna.

 

 wyciągi wodne z ziół: kora brzozy (Betula pendula), mięta pieprzowa liść (Mentha piperita), orzech włoski liść (Juglans regia), oregano liść (Origanum vulgare), liść oliwny (Olea europaea), piołun ziele (Artemisia absinthium), gliceryna spożywcza (E422), glikol propylenowy (E1520), kwas jabłkowy (E296), witamina C (E 300), witamina E (d-alfa-tokoferol) (E 307), cytrynian sodu (E 331).

 

kora brzozy (Betula pendula), liść oregano (Origanum vulgare), liść orzecha włoskiego (Juglans regia), liść mięty pieprzowej (Mentha piperita), liść oliwny (Olea europaea), ziele piołunu (Artemisia absinthium)

 

kłącze tataraku; kora kruszyny; korzeń arcydzięgla; kwiat: nagietka; liść bobrka trójlistkowego; ziele: bylicy bożego drzewka, bylicy piołun,  bylicy pospolitej, centurii, drapacza lekarskiego, dziurawca, krwawnika.

 

Maksymalna porcja dzienna 3 kapsułki zawiera:

- kwiatostan nagietka lekarskiego (Calendulae officinalis L. Flos) - 150 mg

- ziele lebiodki pospolitej (Origanum vulgare) - 120mg

-goździkowiec korzenny (Syzygium aromaticum) - 120mg

- cebule czosnku pospolitego (Bulbus allium sativum L.) - 75mg

-kwiat rumianku pospolitego (Chamomillae anthodium vulgare) - 75mg

-liść oliwki europejskiej (Olea europaea L.) - 45mg

- ziele tymianku pospolitego ( Herba Thymus vulgaris) - 45mg

-pyłek pszczeli - 45mg

-kwiat lawendy wąskolistnej ( Lavandula angustifolia flos) - 30mg

-liść pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L. Folium) - 30mg    

-liść szałwii lekarskiej (Salvia officinalis folium) - 1,68mg

-Substancja zagęszczająca: żelatyna wieprzowa, barwnik: dwutlenek tytanu.

 

Skład: wewnętrzna kora Pau d'arco ( ekstrakt ???? 4:1  10:1

 

Leki na odgrzybienie organizmu są bardzo powszechnie dostępne i występują w wielu różnych postaciach. Do stosowania zewnętrznego przy grzybicach i paznokci można zastosować maści, kremy, płyny, lakiery do paznokci, szampony, pudry i zasypki. Doustnie podaje się tabletki i krople, a dopochwowo globulki. Składnikami aktywnymi tych preparatów mogą być azole, antybiotyki, alliloaminy, kwas borowy i miedź. Za najbardziej skuteczne uznaje się leki zawierające pochodne azolowe. Naturalnym i często polecanym preparatem o silnym działaniu przeciwgrzybiczym jest olejek z oregano, który zawiera ponad 50 substancji zwalczających szkodliwe bakterie i grzyby.

 

 

Oczyszczanie organizmu z grzybów warto wspomóc, stosując zioła odgrzybiające i preparaty naturalne. Zalicza się do nich gorzknik kanadyjski, czosnek, wyciąg z pestek grejpfruta, aloes, kwas kaprylowy, piołun, korę dębu, korę kruszyny, wrotycz, koci pazur, Złoto Inków. Wśród ziół na odgrzybienie organizmu warto wymienić ponadto echinaceę, nalewkę z łupin orzecha czarnego, czy wyciąg z brokułów.

Medycyna często proponuje zastosowanie antybiotyków w celu pozbycia się grzybów. Jest to niestety mało skuteczne w dłuższej perspektywie. Przy antybiotykoterapii pozbywamy się chwilowo drożdżaków, ale przy tym również dobrych bakterii, gdyż antybiotyk nie działa selektywnie. W ten sposób dochodzi do jeszcze większych dysproporcji w naturalnej mikroflorze i rozrostu silnych drożdżaków Candida.